Odpowiedź :
Odpowiedź:
E = 9V I = 18 mA = 0,018 A
a) R = U/I = 500 Ω
b) P = U * I = 0,162 W
c) W = U * I * t = 9V * 0,018A * 900s ≈ 146 J
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
E = 9V I = 18 mA = 0,018 A
a) R = U/I = 500 Ω
b) P = U * I = 0,162 W
c) W = U * I * t = 9V * 0,018A * 900s ≈ 146 J
Wyjaśnienie: