Odpowiedź :
1.
U2 = ZERO
ponieważ uzwojenie pierwotne zasilone jest napięciem stały, które nie wytworzy zmiennego pola magnetycznego i w uzwojeniu wtórny nie wyindukuje się napięcie.
2.
U1 = 230 V
U2 = 9V
n2 = 180 zwojów
--------------------------
U1/U2 = n1/n2
230/9 = n1/180
25,56 = n1/180
n1 = 25,56*180 = 4600 zwojów
n1 = 4600 zw.