Odpowiedź :
144km w 1h i 48min
144km w 108min
1min= 144:108
1min= 1 1/3km
60min= 1 1/3 * 60
60min= 80km
1h=80km
Jechał z prędkością 80km na godzinę
Liczę na naj
144km w 108min
1min= 144:108
1min= 1 1/3km
60min= 1 1/3 * 60
60min= 80km
1h=80km
Jechał z prędkością 80km na godzinę
Liczę na naj
Dane:
s = 144km
t = 1h 48min = [tex]1\frac{48}{60} h = 1\frac{4}{5} h = 1,8h[/tex]
Szukane:
v = ?
Wzór:
[tex]v = \frac{s}{t}[/tex]
Obliczenia:
[tex]v = \frac{144km}{1,8h} = 80 \frac{km}{h}[/tex]
Odp: Prędkość samochodu wynosi 80km/h.