👤

Pani Ewa kupiła 6 kg ziemniaków i 2 kg jabłek po 4,70 za kilogram. Zapłaciła banknotem
50 zł i otrzymała 26,80 zł reszty. Ile kosztował 1 kg ziemniaków

oznacz niewidomą i rozwiąż zadanie
DAM NAJJ PLISS NA TERAZ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

6kg ziemniaków - x

2kg jabłek - 4,70

2•4,70=9,40

50-26,80=23,20

23,20-9,40=13,80 - 6kg ziemniaków

13,80:6=2,30

Odp: 1kg kosztował 2,30 zł

Odpowiedź:

2.3zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

6x+2×4.7+26.8=50

6x=50-26.8-9.4

6x=13.8

x=2.3zl