👤

W pewnej firmie pracuje 6 osób. Średnia pensja w tej firmie jest równa 3200 złotych. Najmniej zarabia pan Jędrzej – jego pensja 2700 złotych. Pozostali po tyle samo. Ile wynoszą zarobki pozostałych?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp: Zarobki pozostałych wynoszą 3300 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

2700- pensja Jędrzeja

(5x+2700): 6=3200/*6

5x+2700= 19200/-2700

5x=16500/5

x=3300

Odpowiedź:

2700 - pensja Pana Jędrzeja

(5x+2700): 6=3200       |*6

5x+2700= 19200           |-2700

5x=16500/5

x=3300

Odp: Zarobki innych wynoszą 3300 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

(❁´◡`❁)