Odpowiedź :
Odpowiedź:
ΔEp=25kJ
Wyjaśnienie:
Gdy Piotr wciągał paczkę, wykonał nad nią pracę o wartości 25 kJ.
Dzięki pracy Piotra, paczka uzyskała energię potencjalną o wartości 25 kJ.
W=ΔEp=25kJ
W - praca
ΔEp - przyrost energii.
Odpowiedź:
ΔEp=25kJ
Wyjaśnienie:
Gdy Piotr wciągał paczkę, wykonał nad nią pracę o wartości 25 kJ.
Dzięki pracy Piotra, paczka uzyskała energię potencjalną o wartości 25 kJ.
W=ΔEp=25kJ
W - praca
ΔEp - przyrost energii.