Potrzebuję na już bardzo pilne

4. Skorzystamy ze wzoru na ciężar ciała
[tex]F = mg[/tex]
gdzie F - ciężar [N], m - masa, g - przyśpieszenie grawitacyjne. Przekształcamy wzór aby wyznaczyć masę:
[tex]F = mg[/tex] | [tex]:g[/tex]
[tex]m = \frac{F}{g}[/tex]
a.
[tex]F = 850N\\g = 3,7 \frac{m}{s^2}[/tex]
[tex]m = \frac{850N}{3,7\frac{m}{s^2} }[/tex] ≈ [tex]229,73 kg[/tex]
b.
[tex]F =5400N\\g = 9,81 \frac{m}{s^2}\\m = \frac{5400N}{9,81 \frac{m}{s^2}}[/tex]≈ [tex]550,46 kg[/tex]
c.
[tex]F =276N\\g = 1,62 \frac{m}{s^2}\\m = \frac{276N}{ 1,62 \frac{m}{s^2}}[/tex] ≈ [tex]170,37 kg[/tex]
5. Użyjemy wzoru na siłę grawitacji (bo taka działa między tymi dwoma ciałami)
[tex]F = G\frac{m_1*m_2}{r^2}[/tex]
[tex]G - stala_.grawitacji = 6,67 * 10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2}[/tex]
[tex]m_1` - masa_.Ziemi = 6*10^{24} kg[/tex]
[tex]m_2 -masa|_.Ksiezyca = 7,35 * 10^{22} kg[/tex]
[tex]r -odleglosc = 384 000km=384000000m[/tex]
Podstawiamy do wzoru:
[tex]F = 6,67 * 10^{-11} \frac{N*m^2}{kg^2} * \frac{6*10^{24} kg*7,35 * 10^{22} kg}{(384000000m)^2}[/tex] ≈ [tex]2 * 10^{20} N[/tex]