👤

Spalono 16g węgla w tlenie. Oblicz ile gramów tlenu użyto, aby otrzymać 479 tlenku węgla (TV?
Wykonaj obliczenia nie podawaj samego wyniku. ​


Odpowiedź :

C + O2---> CO2

mC= 16 g

mCO2= 479 g

mC + mO2= mCO2

16 g + mO2= 479

mO2= 463 g