Odpowiedź:
Najpierw musimy obliczyć objętość tego sześcianu.
Wzór na objetość:
V=a*b*c
Najpierw zamieńmy metry na decymetry.
1 dm=10 cm
1 m=100 cm=10 dm
Wiemy, że krawędź ma długość 1 m. Obliczmy zatem jego objętość:
V=10 dm*10 dm*10 dm=1000 dm³
Wiemy, że jeden dm³ to jedel litr.
Teraz musimy odjąć 20 l od 1000 l (dm³), czyli:
1000 l-20 l=980 l
Odpowiedź: Poziom wody po odlaniu wynosi 980 litrów.
Mam nadzieję że pomogłam. Liczę na najkę : )