👤

Na klocek o masie 2kg działa stała siła wypadkowa o wartości 10N.Oblicz przyspieszenie klocka.

Wypisz dane i szukane
zapisz wzór z którego korzystasz
wykonaj obliczenia wynik podaj z poprawną jednostką​


Odpowiedź :

Dane:

[tex]m = 2 \ kg[/tex]

[tex]F=10 \ N[/tex]

Szukane:

[tex]a= \ ?[/tex]

Wzór:

[tex]F=m*a \ \ \ \ \ \ \ \ \ /:m[/tex]

[tex]a=\frac{F}{m}[/tex]

Rozwiązanie:

[tex]a=\frac{10 \ N}{2 \ kg} = 5\frac{m}{s^2}[/tex]

Odp. Przyśpieszenie klocka wynosi 5 m/s².