👤

Ile litrów wody pomieści akwarium o wymiarach: 60cm, 50cm, 40cm ? (napisz obliczenia)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

W akwarium zmieści się 120 l wody.

Szczegółowe wyjaśnienie:

a= 60cm=6dm

b=50cm=5dm

c=40cm=4dm

V= a· b · c

V= 6 · 5 · 4

V= 120dm³

1dm³ = 1l

V= 120l

Odpowiedź:

V=a*b*c

V=60*50*40=120 000cm³=120l

Odp:  Akwarium pomieści 120 litrów wody.

Go Studier: Inne Pytanie