👤

Ile g substancji należy rozpuścić w 300 g wody, aby otrzymać roztwór nasycony w temperaturze 40 st.C. Rozpuszczalność w tej temperaturze wynosi 50g/100 g H2O

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

50g -100g H2O

xg - 300g H2O

50*300=100*x

x=150g

Odpowiedź:

50g -100g H2O

xg - 300g H2O

50*300=100*x

x=150g

Wyjaśnienie: