Hej czy ktoś mi pomoże w tym zadaniu? Tylko prosiłabym z wyjaśnieniem jak to się robi. Z góry dziękuję i dam najlepsze.

Odpowiedź:
Pole rombu = (przekątna1 * przekątna2) : 2
Pole rombu = wysokość * bok (na który opada ta wysokość)
P1 = 7*12:2 = 42cm²
P2 = 8*5 = 40cm²
Większe pole ma romb R1.
zgodnie z tym co masz na rysunku
Pole rombu R1:
P= 0,5*7*12= 42 [cm²]
Pole rombu R2:
P= 8*5= 40 [cm²]