Odpowiedź :
Odpowiedź:
mr=250g
ms=?
Cp=6%
ms=Cp*mr/100%
ms=6%*250g/100%= 1500/100= 15g
mr=ms+mw
250g=15g+mw/-15g
mw=235g
ODP: Masa substancji to 15g, a wody 235g.
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
mr=250g
ms=?
Cp=6%
ms=Cp*mr/100%
ms=6%*250g/100%= 1500/100= 15g
mr=ms+mw
250g=15g+mw/-15g
mw=235g
ODP: Masa substancji to 15g, a wody 235g.
Wyjaśnienie: