👤

O ile stopni ogrzeje się 4 kg wody, jeżeli dostarczmy 500 000 J ciepła?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane

Q = 100 000 J - dostarczona energia

m = 4 kg - masa

c = 4200 J / kg *C

_________________

sz delta t - przyrost temperatur

Q = m * c * delta t...dzielę przez m * C ...żeby została delta t

delta t = 100 000 J / 4 kg * 4200 J / kg * C

delta t = 100 000 / 16 800 C ...bo J i kg się skracają

delta t = 5, 95 C ____Odp. przyrost temperatury to 5, 95 C