👤

Oblicz masę soli i wody w roztworze o stężeniu 25% jeżeli masa roztworu wynosi 300 g​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

mr=300g

Cp=25%

300g-100%

ms-25%

ms=75g

mw=mr-ms

mw=300g-75g

mw=225g

Wyjaśnienie:

miłego dnia :)

Hejcia

Mr = 300 g

Cp = 25 %

300 g - 100 %

ms - 25 %

ms =75 g

Mw = ms-ms

Mw 300 g - 75 g = 225 g

Mw = 225 g

Odp. Mw wynosi 225 g

Milego dnia▪︎>▪︎