👤

4. Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu azotanu (V) sodu w temperaturze 200C.

Odpowiedź :

Dane:

ms=94 g

mr=94g+100g=194g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=94g*100%/194g

Cp=48,45%