👤

Oblicz, jaka jest wartość siły, która musi działać na ciało o masie 100 kg, aby rozpędzić je od 0 do 36 km/h w ciągu 20 sekund. Zapisz: dane, szukane wzory, obliczenia i wynik z jednostką. Zdjęcie rozwiązanego zadania proszę dołączyć i przesłać do zakładki " ZADANIA" w zespole "FIZYKA"

pls potrzebuje odp tak do 13 ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]F=50N[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]m=100kg[/tex]

[tex]v_o=0[/tex]

[tex]v=36\frac{km}{h}=36*\frac{1000m}{3600s}=10\frac{m}{s}[/tex]

[tex]t=20s[/tex]

[tex]szukane:F[/tex]

[tex]F=m*a\to a=\frac{v-v_o}{t}[/tex]

[tex]F=m*\frac{v-v_o}{t}[/tex]

[tex]F=100kg*\frac{10\frac{m}{s}-0\frac{m}{s} }{20s}=50N[/tex]