👤

1. Za 4 jednakowe zeszyty i 2 jednakowe długopisy zapłacono 28 zł. Dlugopis jest 2 razy droższy od zeszytu. Ile kosztował zeszyt, a ile długopis? Pzl na szybko, daje naj​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dlugopis - 2x

zeszyt - x

4x + 2 * 2x = 28

4x + 4x = 28

8x = 28

x = 3,5

2 * 3,5 = 7

Odp. Długopis kosztuje 7zł, a zeszyt 3,5zł