👤

ms mH²O. mr. Cp
1.3g. 8g ? ?
2.4g ? 20g. ?
3.8g. ? ? 40g
4.? ? 40g. 80g
5.? 30g. ? 70g


Mega proszę o rozwiązanie Daje naj dodaje 3 raz​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.C%=ms/mr*100%

mr=11g  

Cp=3g/11g *100%= 27,3%

1,  ms3g  ,mH2O=8g,  mr=11g  Cp=27,3%

2,C%=ms/mr*100%

ms=4g

mr=ms+mH2O

mH2O=mr-ms

mH2O=20g-4g=16g

Cp = 4g/20g*100%= 20%

2.  ms=4g, mH2O=16g,mr20g ,Cp=20%

3.Cp=ms/mr*100%

40g= 8g/ x *100%

mr= 20g

mH2O= 12g

Cp=8g/20g*100% =40%

3. ms=8g ,mH2O=12g.mr=20g,Cp=40%

4.  80g=ms/mr*100%

ms=32g

mH20=8g

mr=40g

Cp=32g/40 *100%=80%

4. ms=32,mH2O=8g ,mr=40g .Cp=80%

5.Cp=ms/mr*100%

ms=70g

mr= 100g

Cp=70g/100g*100%=70%

5. ms=70g ,mH20=30g ,mr=100g ,Cp=70%

Go Studier: Inne Pytanie