Odpowiedź :
Odpowiedź:
1 20 m/s : 5s = 4 m/s²
2 szukamy drogi czyli s
s = at²/2 (a - przyspieszenie, t - czas)
2m/s² *(8s)² /2 =
2 m/ s² * 64s² /2 = (s² skracamy z s²)
128m/ 2 = 64m
Odp: samochód po 8s przejedzie 64 m
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
1 20 m/s : 5s = 4 m/s²
2 szukamy drogi czyli s
s = at²/2 (a - przyspieszenie, t - czas)
2m/s² *(8s)² /2 =
2 m/ s² * 64s² /2 = (s² skracamy z s²)
128m/ 2 = 64m
Odp: samochód po 8s przejedzie 64 m
Wyjaśnienie: