Odpowiedź :
Wzór na pole koła:
P = πr²
Podstawiamy pod wzór i wyliczamy r:
49πcm² = πr² / π
49cm²=r² /√
√49cm² = r
7cm = r
Wzór na obwód koła:
Ob = 2πr
Ob = 2 * [tex]\frac{22}{7}[/tex] * 7cm = [tex]\frac{44}{7}[/tex] * 7cm = 44cm
Wzór na pole koła:
P = πr²
Podstawiamy pod wzór i wyliczamy r:
49πcm² = πr² / π
49cm²=r² /√
√49cm² = r
7cm = r
Wzór na obwód koła:
Ob = 2πr
Ob = 2 * [tex]\frac{22}{7}[/tex] * 7cm = [tex]\frac{44}{7}[/tex] * 7cm = 44cm