👤

Podstawy trapezu mają 3,7 cm i 70 mm, a wysokość wynosi 6 cm. Oblicz pole tego trapezu.prosze na teraz​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

70mm = 7cm

[tex]P=\frac{(a+b)*h}{2}[/tex]

[tex]P=\frac{(3,7+7)*6}{2}[/tex]

[tex]P=10,7*3[/tex]

[tex]\boxed{P=32,1cm^2}[/tex]

Odpowiedź:

Wzór na pole trapezu to (a+b) · h : 2                70mm=7 cm

Czyli  (3,7+7)·6 :2= 10,7 ·6:2=64,2:2= 32,1

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam :)