Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.
144g/mol 217g/mol
Ba(OH)2 + CuSO3 → Cu(OH)2 + BaSO3
x 20g
144g - 217g
x g - 20g
x = 13.27g
2.
mCO2 = mC + mO2 = 12u + 32u = 44u
%O = mO/mCO2 x 100% = 32/44 x 100% = 72.7%
%C = mC/mCO2 x 100% = 12/44 x 100% = 27.3%
Wyjaśnienie: