👤

45 PKT DAM NAJ Ciało o masie 50 kg naciska pionowo na powierzchnię 1 m2 , jakie wywiera ciśnienie (przyspieszenie ziemskie przyjmij 10 m/s2)

Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 50 \ kg\\S = 1 \ m^{2}\\g = 10\frac{m}{s^{2}} = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\p = ?\\\\Rozwiazanie\\\\p = \frac{F}{S}\\\\F = m\cdot g = 50 \ kg\cdot10\frac{N}{kg} = 500 \ N\\\\p = \frac{500 \ N}{1 \ m^{2}} = 500 \ \frac{N}{m^{2}} = 500 \ Pa[/tex]