Odpowiedź :
Odpowiedź:
Mg + 2 CH3COOH---> (CH3COO)2Mg + H2
Mg=24u= 23g
CH3COOH= 60u*2=120u
(CH3COO)2Mg=142u
24u----23g
142u---x
x=142*23/24~136g
Odp:Waży około 136g.
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Mg + 2 CH3COOH---> (CH3COO)2Mg + H2
Mg=24u= 23g
CH3COOH= 60u*2=120u
(CH3COO)2Mg=142u
24u----23g
142u---x
x=142*23/24~136g
Odp:Waży około 136g.
Wyjaśnienie: