👤

Za 8 bułek i chleb Franek zapłacił 7,70 zł. Bułka jest 3 razy tańsza od chleba. Ile kosztuje bułka?


p0mocy dam najj​


Odpowiedź :

x - cena bułki

3x - cena chleba

8x + 3x = 7,70

11x = 7,70 |: 11

x = 0,70

Odp.: Bułka kosztuje 0,70 zł.