Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]v=0,09\frac{m}{s}[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]r=6cm=0,06m[/tex]
[tex]T=4s[/tex]
[tex]szukane:v[/tex]
[tex]v=\frac{2\pi r}{T}[/tex]
[tex]v=\frac{2*3,14*0,06m}{4s}\approx0,09\frac{m}{s}[/tex]
Odpowiedź:
[tex]v=0,09\frac{m}{s}[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]r=6cm=0,06m[/tex]
[tex]T=4s[/tex]
[tex]szukane:v[/tex]
[tex]v=\frac{2\pi r}{T}[/tex]
[tex]v=\frac{2*3,14*0,06m}{4s}\approx0,09\frac{m}{s}[/tex]