Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
t = 20s
s = 220m
oblicz v, a
Obliczam przyspieszenie a ze wzoru na drogę
s = at²/2 .......*2
at²=2s /t²
a = 2s/t²
a = 440m/(20s)²
a = 440m/400s²
a = 1,1 m/s²
prędkość
v = a*t
v = 1,1 m/s² *20s
v = 22 m/s
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
t = 20s
s = 220m
oblicz v, a
Obliczam przyspieszenie a ze wzoru na drogę
s = at²/2 .......*2
at²=2s /t²
a = 2s/t²
a = 440m/(20s)²
a = 440m/400s²
a = 1,1 m/s²
prędkość
v = a*t
v = 1,1 m/s² *20s
v = 22 m/s