Odpowiedź :
O2 + 2C—> 2CO - reakcja syntezy
x 48g
Masa O2= 16u•2=32u
Masa 2C= 12u•2=24u
Proporcja :
24u-32u
48g- x
x= 48g•32u/24u=1536/24 g=64g
Odp: zużyje się 64g tlenu
x 48g
Masa O2= 16u•2=32u
Masa 2C= 12u•2=24u
Proporcja :
24u-32u
48g- x
x= 48g•32u/24u=1536/24 g=64g
Odp: zużyje się 64g tlenu
2C + O2 -> 2CO
proporcja:
24g C - 32g O2
48g C - xg O2
x = 48*32/24 = 64g O2
odp: w reakcji zużyje się 64g tlenu.
proporcja:
24g C - 32g O2
48g C - xg O2
x = 48*32/24 = 64g O2
odp: w reakcji zużyje się 64g tlenu.