👤

2. a)Oblicz pole trapezu w którym wysokość ma 4 cm jedna z podstaw ma 10 cm a druga jest o 5 cm dłuższa.
b) Suma długości podstaw trapezu wynosi 7 cm a wysokość jest równa 4 cm jakie pole ma ten trapez?
Plis na dzisiaj!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)(10+15)*4:2= 25*2=50cm2

b) 7*4:2= 14 cm2

Szczegółowe wyjaśnienie: