Odpowiedź :
2HgO → 2Hg + O2
Zgodnie z prawem zachowania masy, masa substancji przed reakcją jest równa masie substancji po reakcji, czyli:
mHgO = mHg + mO2
866g = mHg + 64g
mHg = 866g - 64g
mHg = 802g
2HgO → 2Hg + O2
Zgodnie z prawem zachowania masy, masa substancji przed reakcją jest równa masie substancji po reakcji, czyli:
mHgO = mHg + mO2
866g = mHg + 64g
mHg = 866g - 64g
mHg = 802g