👤

Wykonaj obliczenia i zapisz odpowiedzi na poniższe pytania. Państwo Kowalscy jadą na wakacje z Zakopanego do Gdańska. Najszybsza trasa, uwzględniając 700 km i według systemu nawigacyjnego zajmie im przynajmniej 7 godzin 25 minut. Z jaką średnią szybkością muszą jechać (bez postojów), aby dojechać w tym czasie?​

Odpowiedź :

Dane:

[tex]s = 700 \ km[/tex]

[tex]t = 7 \ h \ i \ 25 \ min = 7,4 \ h[/tex]

Szukane:

[tex]v = \ ?[/tex]

Wzór:

[tex]v = \frac{s}{t}[/tex]

Rozwiązanie:

[tex]v = \frac{700 \ km}{7,4 \ h} = 94,6\frac{km}{h}[/tex]

Odp. Muszą jechać ze średnią szybkością 94,6 km/h.

Go Studier: Inne Pytanie