👤


21. Z akwarium o długości 80 cm i szerokości 40 cm odlano 8 litrów wody. O ile centymetrów obniżył się
poziom wody w tym akwarium?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Poziom wody obniżył się 0 2,5cm.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pp=40 · 80= 3200

Pp=3200cm²

8l=8dm³=8000cm³

V= Pp · h,            h-wysokość słupa wody o pojemności 8l

8000 = 3200 · h /:100

80= 32 · h

h= 80 : 32

h=2,5 cm