Odpowiedź :
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 3 \ s\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\H = ?\\\\H = \frac{1}{2}gt^{2}\\\\H = \frac{1}{2}\cdot10\frac{m}{s^{2}}\cdot(3 \ s)^{2}}\\\\H = 45 \ m[/tex]
Odp. Kamyk znajdował się na wysokości 45 m.
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 3 \ s\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\H = ?\\\\H = \frac{1}{2}gt^{2}\\\\H = \frac{1}{2}\cdot10\frac{m}{s^{2}}\cdot(3 \ s)^{2}}\\\\H = 45 \ m[/tex]
Odp. Kamyk znajdował się na wysokości 45 m.