Oblicz z jaką prędkością średnią (w m/min) poruszał się ptak, jeśli pokonał podaną drogę s w czasie 10 minut. Uzupełnij tabele. Pomożecie? Potrzebne na teraz

Odpowiedź:
pierwszy ptak
s=1km=1000 m
v=s/t
t=10 min
v=1000/10
v=100m/min
odp. Prędkość tego ptaka wyniosła 100m/min
drugi ptak
s=10km=10 000 m
v=10 000/10
v=1000m/min
prędkość tego ptaka wyniosła 1000 m/min
trzeci ptak
s=5km=5000m
v=5000/10
v=500m/min
prędkość tego ptaka wyniosła 500 m/min
s=200m
v=200/10
v=20 m/min
prędkość ostatniego ptaka wyniosła 20 m/min
Szczegółowe wyjaśnienie: