Odpowiedź :
Witaj :)
- Obliczam masę molową jodku potasu KI
[tex]M_{KI}=M_K+M_I=39g/mol+127g/mol=166g/mol[/tex]
- Podstawiam do wzoru na stężenie molowe dane podane w treści zadania pamiętając, aby objętość roztworu z cm³ zamienić na dm³
[tex]C_M=\frac{m_s}{M_{KI}\cdot V_r} = \frac{33,2g}{166g/mol\cdot 0,15dm^3}=1,33mol/dm^3[/tex]
ODP.: Stężenie molowe wynosi 1,33mol/dm³