Pomoże ktoś daje naj i 20 punktow


Odpowiedź:
Dane:
h=0.1m
(bo 20/2=10 - wysokość jednej cieczy)
g=10 m/[tex]s^{2}[/tex]
d wody=1000 kg/m3
d oliwy =920kg/m3
Szukane:
P= ?
ROZWIĄZANIE :
( P = d * g * h)
(gęstość cieczy * przyśpieszenie ziemskie * wysokość słupa cieczy )
P wody=1000*0.1*10=1000Pa
P oliwy =920*0.1*10=920 Pa
Razem P= 1920 Pa =19.2 hPa
Wyjaśnienie: myślę że pomogłam