👤

Średnia prędkość samochodu na trasie przebytej w
czasie 6 godzin wynosiła 65km/h. Ile powinna wynosić średnia prędkość samochodu na tej trasie,
aby czas podróży zmniejszył się o godzinę? lle
wynosiłby czas podróży na tej trasie, gdyby średnią prędkość samochodu wynosiła 50 km/h? Zapisz potrzebne obliczenia.​


Odpowiedź :

s=v*t
s=65km/h*6h=390km
v=s/t
v=390km/6h-1h
v=78km/h
t=s/v
t=390km/50km/h
t=7,8h czyli 7h48min

Go Studier: Inne Pytanie