👤

Za dwie różne zabawki zapłacono 340 zł. Ile kosztuje każda z tych zabawek, jeżeli jedna jest o 30% tańsza od drugiej.
szypko potrzebuje terasz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena droższej zabawki

0,7x - cena tańszej zabawki

x + 0,7x = 1,7x

1,7x = 340 (zł)

x = 340:1,7

x = 200 (zł)

0,7 x = 340 - 200

0,7 x = 140 (zł)

Odp: Droższa zabawka kosztuje 200 złotych, a tańsza zabawka kosztuje 140 złotych.

Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na naj. ☺️