👤

oblicz skład procentowy (procent masowy) w tlenku węgla (v). oblicz w jakim stosunku masowym są połonczone pierwiastki w tym związku szybko prosze

Odpowiedź :

mCO2=12u+2*16u=44u

Stosunek masowy:

mC:mO=12:32=3:8

Skład procentowy:

12u---x%

44u---100%

x=27,27%C

100%-27,27%=72,73%O