👤

Pojazd rozpoczął ruch z przyspieszeniem o wartości 3m/s2 . Jaką drogę przebył w
czasie pierwszych 4s tego ruchu?


Odpowiedź :

[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 4 \ s\\a = 3\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\v = ?\\\\Dla \ v_{o} = 0\\\\v = a\cdot t\\\\v = 3\frac{m}{s^{2}}\cdot 4 \ s\\\\v = 12\frac{m}{s}[/tex]