👤

Do naczynia zawierającego 250cm3 wody wsypano 125 g cukru i zamieszano. Jakie Cp ma otrzymany roztwór?​

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

Dane:

mw - 250ml wody

ma - 125g cukru

szukane:

Cp-?

mr - m

mr = ms + mw

mr = 125 + 250

mr = 375

Cp = ms*100%/mr

Cp = 125*100/375

Cp = 33,3%