👤

oblicz stosunek wagowy i skład procentowy związku chemicznego H2S

Odpowiedź :

mH2S=2*1u+32u=34u

Stosunek wagowy:

mH:mS=2:32=1:16

Skład procentowy:

2u---x%

34u---100%

x=5,88%H

100%-5,88%=94,12%S