Odpowiedź :
2Mg + O2 = 2MgO
M(Mg)=24g/mol, M(O2)=32g/mol, M(MgO)=40g/mol
Z proporcji mamy:
48g (Mg) --- 80g (MgO)
6g (Mg) --- mMgO
mMgO=(6*80)/48= 10g
Odp. 4
2Mg + O2 = 2MgO
M(Mg)=24g/mol, M(O2)=32g/mol, M(MgO)=40g/mol
Z proporcji mamy:
48g (Mg) --- 80g (MgO)
6g (Mg) --- mMgO
mMgO=(6*80)/48= 10g
Odp. 4