👤

W trapezie o polu 42 cm kwadratowych wysokość jest równa 3 cm, a jedna z podstaw ma długość 5 cm. Oblicz długość drugiej podstawy trapezu.

Odpowiedź :

2 podstawa jest równa 22 cm. Ponieważ wzór na pole trapezu to P=((a+b)•h):2 i gdy podstawimy liczby wyjdzie nam 42=((5+?)•3):2 czyli jeżeli pomnozymy 2. •42=84 zostanie (5+?)•3 robimy 84:3=28 a 28-5=22 czyli 22 to wynik