👤

W trójkącie prostokątnym przyprostokątne mają długość 30mm i 3,5cm.

Oblicz pole tego trójkąta.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wzór = P=a*h/2

rozwiązanie: 3,5 cm = 35mm P=30mm*35mm /2=525mm Odpowiedź: Pole tego trójkąta wynosi 525mm.

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=Pole , a = 1 bok b=2 bok musisz poprostu podstawiać do wzoru ! Mam nadzieję że pomogłam i dobrze zrozumiałam polecenie

a= 30mm=3cm

h=3,5cm

P=1/2ah

p= 1/2 ×3×3,5

p=1/2×10,5

p=5,25 j²

Zobacz obrazek Ameliapabis