👤

Samochód ciężarowy porusza się z prędkością 54 km/h i pokonuje siłę tarcia oraz opór powietrza o łącznej wartości 3kN. Oblicz moc silnika tego pojazdu.

Odpowiedź :

Dane:                                                          Szukane:

V - 54[tex]\frac{km}{h}[/tex] = 54 ·[tex]\frac{1000}{3600}[/tex] = 15[tex]\frac{m}{s}[/tex]                            P = ?

F = 3kN - 3000N

3000 * 15[tex]\frac{m}{s}[/tex] = 45000W = 45kW