👤

Wyznacz objętość sześcianu, którego pole powierzchnii całkowitej jest równe 384cm2

Odpowiedź :

Pp = 384 cm2

Pole 1 ściany = 384 / 6 = 64 (cm2)

a = [tex]\sqrt{64}[/tex] = 8 cm

V = a^3

V = 8^3 = 512 (cm3)

Odpowiedź:

512cm3

Szczegółowe wyjaśnienie:

384/6=64cm2  pierwiastek z 64cm2 to 8cm  8*8*8=512cm3