Odpowiedź :
Odpowiedź:
Jeden kilogram kosztuje 1,80 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
x - cena za 1 kg

Witaj!
x - 1kg ziemniaków
10zł - 4,60zł = 3x
5,40zł - 3x | :3
x = 1,80zł
Odp. Kilogram ziemniaków kosztuje 1,80zł
Sprawdzenie:
1,80zł*3 + 4,60zł = ?
5,40zł + 4,60zł = 10,00zł
Pozdrawiam!